יוטיוב מנהלת הליגה נשים אינסטגרם מנהלת הליגה נשים מנהלת הליגה נשים פייסבוק
אליצור לנדקו רמלה הפועל לב ירושלים מכבי בנות אשדוד מכבי רמת גן הפועל ראשל"צ א.ס רמה"ש מכבי הפניקס חיפה בנות "בני" פתח תקווה אליצור חולון הפועל כפר סבא

הראויות מכולן

סדרת גמר הפלייאוף של ליגת אתנה ווינר תיפתח מחר (18:00, ספורט 5 פלוס), כשאליצור לנדקו רמלה תארח במשחק הראשון את הקבוצה היחידה שניצחה אותה העונה, הפועל לב ירושלים
07/04/2024
הראויות מכולן
שיא העונה כבר כאן. הימים הקריטיים שיקבעו מי תהיה אלופת ליגת אתנה ווינר לנשים בכדורסל לעונת 23/24 מתחילים מחר (שני, 18:00, שידור ישיר בספורט 5 פלוס), כשאליצור לנדקו רמלה תארח את הפועל לב ירושלים למשחק הראשון בסדרת גמר הפלייאוף.
"כולנו זוכרים את ה-7 באוקטובר ששיתק את המדינה כולה מכל פעילות", אמרה יו"ר מנהלת הליגה, הילה קניסטר בר דוד, בפתח דבריה במסיבת העיתונאים שנערכה הבוקר לסיכום העונה ולקידום הסדרה על הצלחת. "אנחנו בליגת העל לנשים בכדורסל היינו הראשונים מבין כל הליגות המקצועניות לנשים ולגברים שחזרו לפעילות סדירה. פתחנו את העונה באיחור של כחודש וחצי, בסוף נובמבר, עם שחקניות ישראליות בלבד ובכך איפשרה הליגה הישראלית לשחקניות צעירות רבות להתקדם, לבוא לידי ביטוי, ואכן הן צברו ניסיון ודקות על הפרקט".בהמשך הכריזה קניסטר בר דוד על פרס חדש שיוענק בסיום העונה. "בערב הכתרת אלופת העונה נבצע חידוש. לצד הכתרת מאמן/מאמנת העונה והשחקנית המצטיינת, ננהיג פרס חדש ומיוחד: נכתיר את השחקנית הישראלית המצטיינת של העונה. אני באופן אישי רואה חשיבות גדולה בפרגון לשחקניות הישראליות שהן הבסיס שלנו לכדורסל נשים טוב".
"מי שחשב בתחילת אוקטובר שנגיע למעמד הזה... אני לא הייתי בטוח וזה לא מובן מאליו שהגענו למשחקי הפלייאוף וסיום הליגה", הוסיף יו"ר איגוד הכדורסל עמירם הלוי. "העובדה שמשחקי הגמר מתחילים מחר הם תוצאה של עבודה קשה של השחקניות והקבוצות ומנהלת הליגה".
"ענף כדורסל הנשים הוא הענף הגדול מבחינה כמותית במדינת ישראל מענפי הספורט האישיים והקבוצתיים. נמשיך להיות שותפות לדרך הזו", סיכמה עופרי יקיר, רכזת ענפי הכדור באתנה.
כמו בחצאי הגמר, גם סדרת הגמר תתנהל במתכונת של הטוב מחמישה משחקים, כאשר לרמלה, שסיימה ראשונה את העונה יהיה את יתרון הביתיות. השחקניות של דני גוט אומנם נחשבות פייבוריטיות – גם בזכות שתי האליפויות שבהן זכו בשנתיים האחרונות, גם בזכות הסגל העמוק, וגם בזכות העובדה שהפסידו רק פעם אחת העונה במשחקי הליגה והפלייאוף. "אנחנו צריכות להתרכז בעצמנו. עבדנו בעונה הזו מאוד קשה", אמרה קפטנית רמלה, עדן רוטברג, לפני שמאמנה דני גוט הוסיף: "אנחנו קבוצה יותר טובה ממה שהיינו לפני חודש וננסה לנצל את זה כדי להחזיר את הצלחת הביתה. אני קורא לקהל הוותיק של רמלה להגיע למשחקים ומקווה שכולם יהנו ממשחקים טובים, כי שתי הקבוצות הכי טובים בליגה הגיעו למעמד הזה".אותו הפסד בודד של רמלה העונה בליגה היה ליריבה שלהן על התואר, הפועל לב ירושלים, ששכחה מזמן שהיא "רק" עולה חדשה לליגת העל. ירושלים לא רק הוכיחה שהיא מסוגלת לנצח את רמלה (ועוד בחוץ), אלא שהיא גם מסוגלת לעשות זאת פעמיים ברצף. כזכור, ארבעה ימים לפני אותו ניצחון ליגה, גברה ירושלים על רמלה במפגש הישיר ביניהן בגמר גביע המדינה. ירושלים גם נהנית מהניסיון של שתי אלופות מכהנות שזכו בתואר עם רמלה בשנה שעברה – אליסה ברון ונור כיוף. "אנחנו מקוות להמשיך במסע הנהדר שלנו העונה. הדאבל לנגד עינינו ואנחנו מגיעות מוכנות אחרי חצי גמר קשה", אמרה הבוקר ברון במסיבת העיתונאים. לדבריה הוסיפה גם המאמנת שלה, לימור פלג, כי "זה לא מובן מאליו שאנחנו פה. עוד לפני שהתחילה המלחמה החלטנו להשקיע בישראליות. עברנו עונה שלמה שבה הוכחנו שאנחנו יכולות, גם בגביע וגם בחצי הגמר. רמלה היא קבוצה עם מלא הישגים וניסיון, אבל אנחנו מאמינות בעצמנו". כזכור, ירושלים מגיעה לסדרת הגמר אחרי שגברה בסדרת חצי גמר על מכבי בנות אשדוד, סגנית האלופה בארבע העונות האחרונות.האם אנחנו בדרך לאליפות שלישית ברציפות של רמלה או לדאבל היסטורי של העולה החדשה? תשובות ראשונות יתקבלו החל ממחר בערב.