יוטיוב מנהלת הליגה נשים אינסטגרם מנהלת הליגה נשים מנהלת הליגה נשים פייסבוק
אליצור לנדקו רמלה הפועל לב ירושלים מכבי בנות אשדוד מכבי רמת גן הפועל ראשל"צ א.ס רמה"ש מכבי הפניקס חיפה בנות "בני" פתח תקווה אליצור חולון הפועל כפר סבא

שיא המתח

רמלה רוצה להימנע מהפסד שלישי ברציפות, ירושלים רוצה להבטיח את המקום השני, ואשדוד, רמת גן, רמה"ש וראשון לציון עוד נלחמות על שני המקומות האחרונים בפלייאוף # המחזור ה-17 ייצא מחר לדרך כשהליגה בנקודת רתיחה
17/03/2024
שיא המתח
שבוע ההכרעות בליגת אתנה ווינר לנשים בכדורסל ייצא מחר לדרך, עם חמשת המשחקים של המחזור ה-17, שלושה ימים לפני שהעונה הסדירה תיחתם ביום חמישי עם המחזור ה-18 והאחרון - ממנו ייצאו ארבע הראשונות למשחקי הפלייאוף על צלחת האליפות.
וכאילו לא מספיקים המתח של סיום העונה והטבלה הצמודה, חלק מהמשחקים מחר יפגישו את קבוצות הצמרת שמתמודדות על המיקום שייקבע את גורל העונה שלהן.
הפועל לב ירושלים, שהשלימה בשבוע שעבר סיבוב שלם של ניצחונות רצופים, תתארח ב-17:00 (שידור ישיר בספורט 5 פלוס) אצל א.ס רמה"ש. האדומות מהשרון חייבות ניצחון כדי להמשיך לרדוף אחר מקום בין ארבע הראשונות. עבור הירושלמיות, שכבר הבטיחו את מקומן בפלייאוף, מדובר רק במאבק על מיקום. ירושלים אומנם לא תוכל לסיים במקום הראשון גם אם תנצח בשני המשחקים הנותרים ורמלה תפסיד בהם, אבל היא טרם הבטיחה סופית את המקום השני, ורק ניצחון שלה מחר (שני) יבטיח לה ראש שקט במחזור המשחקים האחרון.ב-18:00 ייפתח המשחק השני של המחזור – וגם הוא בעל השלכות עצומות בנוגע לזהות המשתתפות בפלייאוף. מכבי רמת גן, שחווה תקופה לא פשוטה והפסידה בשבוע שעבר למכבי בנות אשדוד, חייבת לנצח בבית את האלופה מרמלה כדי להישאר במקום הרביעי. ולמרות שעבור האורחת המשחק חסר חשיבות טבלאית, ברמלה יעשו הכל כדי להימנע מהפסד ליגה שני ברציפות ושלישי בכלל.
בשעה 19:00 ייפתחו שלושת המשחקים האחרים, והם צפויים להיות מרתקים לא פחות. מכבי בנות אשדוד, שחזרה לעצמה בדיוק בשלבים החשובים של העונה, תהיה פייבוריטית בבית מול בנות "בני" פתח תקווה, שסיימה מעשית את העונה. ניצחון של האשדודיות, במקביל להפסד של לב ירושלים, ישאיר לקבוצה של שירה העליון את הסיכוי לסיים את העונה במקום השני, וחשוב מכך – עשוי להבטיח לה סופית את המקום בין ארבע הראשונות.גם הפועל ראשל"צ, למרות סיכוייה הקלושים, עדיין חולמת על הפלייאוף. היא תארח את אליצור חולון (שניצחה במחזור האחרון את חיפה), בידיעה שניצחון ביתי שלה – במקביל להפסדים של רמה"ש ורמת גן - ישאיר לה סיכוי במחזור המשחקים האחרון. 
מכבי הפניקס חיפה ואס"א בנק יהב ירושלים (שירדה רשמית בשבוע שעבר) ינעלו את המחזור במשחק ביניהן בחיפה.