יוטיוב מנהלת הליגה נשים אינסטגרם מנהלת הליגה נשים מנהלת הליגה נשים פייסבוק
אליצור לנדקו רמלה הפועל לב ירושלים מכבי בנות אשדוד מכבי רמת גן הפועל ראשל"צ א.ס רמה"ש מכבי הפניקס חיפה בנות "בני" פתח תקווה אליצור חולון הפועל כפר סבא

"שתי הקבוצות הטובות בליגה הגיעו למעמד הגמר"

מאמן אליצור רמלה דני גוט יודע שצפויה לו מחר (חמישי) משוכה קשה בגמר גביע המדינה מגדל, כשיפגוש את הפועל לב ירושלים # לימור פלג: "ההתרגשות היא לא על עצם העלייה לגמר, אלא כל ה'הייפ' שזה עושה מסביב"
06/03/2024
"שתי הקבוצות הטובות בליגה הגיעו למעמד הגמר"
אחד מרגעי השיא של עונת 2023/24 בכדורסל הנשים יתקיים מחר, כשאליצור לנדקו רמלה והפועל לב ירושלים ייפגשו בגמר גביע המדינה מגדל בבית מכבי בראשון לציון (18:30) וינסו לרשום היסטוריה: רמלה תנסה לעשות צעד נוסף אל עבר זכייה בטרבל, בזמן שהפועל לב ירושלים חולמת על תואר ראשון בשנה הראשונה שלה בליגת העל.
"אליצור רמלה היא קבוצה עמוקה ובכירה יותר מאשר היריבה שלנו בחצי הגמר, ולראייה היא מובילה את הליגה", אמרה הערב מאמנת ירושלים, לימור פלג, במסיבת העיתונאים שקידמה את המשחק. "מה שהיה נגד הפועל ראשון לציון בחצי הגמר שייך לעבר ולא אומר דבר לקראת הגמר. אליצור רמלה זה לא שחקנית כזאת או אחרת, אנחנו נצטרך לשחק קבוצתי על מנת לעצור אותן. יש גם המון מסורת ברמלה, אבל אנחנו נבוא לשחק את המשחק שלנו שהביא אותנו למעמד הגמר".
פלג התייחסה גם למעמד הגבר הראשון של האגודה: "אני חושבת שההתרגשות היא לא על עצם העלייה לגמר, אלא כל ה'הייפ' שזה עושה מסביב. זאת הייתה המטרה שלנו בתחילת הדרך".
קפטנית הקבוצה, אליסה ברון, אמרה כי "יש הכנה מנטלית וטקטית למשחק מהסוג הזה. היו לנו יומיים ועשינו הכל על מנת להיות מוכנות לרגע הזה".היריבה של ירושלים, נמצאת בעצמה בעיצומה של עונה שעוד תיכנס לספרי ההיסטוריה. אחרי שניצחה בכל 15 המשחקים עד כה בליגה וגם זכתה בגביע אתנה ווינר, תנסה רמלה לזכות גם בגביע המדינה ולהעניק למאמנה דני גוט תואר ראשון בקריירה. "שתי הקבוצות הטובות בליגה הגיעו למעמד הגמר", הוא אמר בהתייחסות ליריבה, "אבל אנחנו מרוכזים במטרה ורוצים שהיכולת הטובה מהליגה תגיע למעמד הזה. אנחנו מקפידים לשמור על עקביות וסדר על מנת להישאר עם רגליים על הקרקע. במשחק כזה אני לא בטוח שהטקטיקה תנצח, אלא יותר החלק המנטלי והפיזי".
לדבריו הוסיפה קפטנית אליצור רמלה, דניאל רבר: "במשחקי גביע תמיד הלחץ הוא פקטור. כולן מבינות שזה משחק על תואר ואנחנו נבוא לנצח אותו".
 
צילומים: עודד קרני, איגוד הכדורסל