יוטיוב מנהלת הליגה נשים אינסטגרם מנהלת הליגה נשים מנהלת הליגה נשים פייסבוק
אליצור לנדקו רמלה הפועל לב ירושלים מכבי בנות אשדוד מכבי רמת גן הפועל ראשל"צ א.ס רמה"ש מכבי הפניקס חיפה בנות "בני" פתח תקווה אליצור חולון אס"א בנק יהב ירושלים

סוגרים סיבוב

ימים ספורים אחר הענקת התואר הראשון העונה לאליצור רמלה וימים ספורים לפני חזרת הזרות, יינעל מחר סיבוב הראשון של עונת 23/24 שעמד בסימן השחקניות הישראליות
14/01/2024
סוגרים סיבוב
ליגת אתנה ווינר לנשים בכדורסל מסיימת מחר (שני) את הסיבוב הראשון של עונת 2023/24. זה היה סיבוב שנפתח באיחור בשל פרוץ המלחמה, כשהקבוצות נאלצות להתרגל למציאות חדשה ללא זרות. סיבוב שבו השחקניות הישראליות נטלו את המושכות לידיים והוכיחו כיצד הן מסוגלות להעלות את הרמה שלהן מדי שבוע. אחרי המשחק מחר, הקלפים יתערבבו מחדש באופן מסוים, כשרוב הקבוצות כבר הודיעו על החתמת זרות לקראת פתיחת הסיבוב השני – מה שכמובן יהפוך את המשחקים לצמודים, איכותיים ומרתקים יותר.
המשחק המרכזי של המחזור התשיעי יפגיש את מכבי רמת גן ובנות "בני" פתח תקווה (18:00, שידור ישיר בספורט 5+). הקבוצה הביתית מסיימת סיבוב ראשון מדהים, עם הפסד אחד לרמלה במחזור האחרון והמון תקווה להמשך. מולה תתמודד הקבוצה מפתח תקווה שפתחה מצוין את העונה ונחלשה במחזורים האחרונים, בעיקר בצד ההתקפי.
שעה קלה לאחר מכן ייפתחו ארבעת המשחקים הנוספים של המחזור, כשבמוקד יעמוד קרב הצמרת בין א.ס רמה"ש לאליצור לנדקו רמלה. הקבוצה מהשרון הפתיעה לא מעט אוהדים כשניצחה חמישה משמונת המשחקים שלה עד כה - את חלקם תוך כדי קאמבק מרשים או בתום משחק צמוד. מחר היא תשאף להגיע לסיום כזה מול הקבוצה היחידה שטרם רשמה העונה הפסד, אבל עשויה להיות עייפה מעט מהמשחקים בשבוע האחרון מול רמת גן בליגה וראשון לציון בגמר גביע אתנה.עם אותו מאזן כמו של רמה"ש, תארח מכבי בנות אשדוד את אליצור חולון בניסיון להמשך לצמצם פערים מהפסגה. אחרי ההפסדים בחודש שעבר הצליחה אשדוד לחזור למסלול הניצחונות בפתח תקווה בשבוע שעבר, ומול הקבוצה מתחתית הליגה היא פייבוריטית לרשום ניצחון נוסף. אותו דבר ניתן לומר גם על הפועל ראשל"צ, שתארח את אס"א בנק יהב ירושלים, שטרם ניצחה העונה. ראשון לציון, עם עדן ציפל שחזרה במלוא העוצמה, מקווה שלא להיות הקבוצה הראשונה שנכנעת לירושלמיות ולהתקרב עוד קצת אל המקום השלישי. המשחק המותח של המחזור עשוי להיות זה שבמסגרתו תארח מכבי הפניקס חיפה את הפועל לב ירושלים. הירושלמיות נחשבות פייבוריטיות, אבל שני הניצחונות שרשמה חיפה במחזורים האחרונים על יריבותיה בתחתית, לצד הביתיות שלה מבטיחה משחק צמוד יותר ממה שרומז המיקום בטבלה.