יוטיוב מנהלת הליגה נשים אינסטגרם מנהלת הליגה נשים מנהלת הליגה נשים פייסבוק
אליצור לנדקו רמלה הפועל לב ירושלים מכבי בנות אשדוד מכבי רמת גן הפועל ראשל"צ א.ס רמה"ש מכבי הפניקס חיפה בנות "בני" פתח תקווה אליצור חולון אס"א בנק יהב ירושלים

שלוש בראש

רבע גמר גביע המדינה: מכבי רמת גן הייתה יריב עיקש, אבל גם היא נכנעה לאליצור רמלה, שממשיכה לחלום על טרבל # ראשל"צ, רמה"ש והפועל לב ירושלים יצטרפו אליה בחצי הגמר
28/12/2023
שלוש בראש
זה היה ערב נפלא של כדורסל ישראל, והניחוח של גביע ומשחקי נוק-אאוט בוודאי עזר לקבוצות לייצר שלושה משחקים מותחים, שהוכרעו סופית ממש רק לקראת הסיום.
 
מכבי רמת גן – אליצור לנדקו רמלה 85:80
המשחק בין שתי המוליכות של ליגת העל הבטיח המון - וגם קיים. שתי הקבוצות שטרם חוו העונה הפסד הציגו משחק שהיה איכותי לכל אורכו, כשאף קבוצה לא הצליחה לברוח ולהפוך אותו לגארבג' טיים. אחרי רבע ראשון צמוד רמלה הצליחה לברוח פעמיים לאזור הפער הדו-ספרתי, אבל עקשנות של רמת גן, עם חטיפות וסלים חשובים של אליס חתוקאי, במקביל לשלשות של נופר שלום, החזירו אותה לעניינים בהפסקה, אליה היא ירדה בפיגור 42:35.ג'ני סימס הייתה המוציאה העיקרית לפועל של רמלה, אבל את הניסיון לייצר בריחה נוספת יצרו ברבע השלישי בעיקר דניאל רבר וצליל וטורי. אלא שפעם נוספת רמת גן הוכיחה שאין בכוונתה להישבר, ושורת הסטטיסטיקה המרשימה והכה שוויונית בין שחקניות החמישייה שלה, הותירו אותה צמודה לאלופה עם פיגור 59:57 לפני הרבע האחרון.רמלה הקשיחה מעט את ההגנה בפתיחת הרבע האחרון, כפתה איבודי כדור על רמת גן ועלתה ליתרון 9, אבל העקשנות של שלום ודרו אדלמן מתחת לסל שמרה את המארחות במרחק נגיעה. וכששלשה של נופר שלום הגיעה שתי דקות לסיום, היא השלימה ריצת 2:10 של המקומיות והעלתה אותן ליתרון 76:77. בהתקפה האחרונה שלה במשחק, כשהיא ביתרון נקודה, קטפה סימס כדור חוזר קריטי והלכה אל הקו. היא דייקה בכדור הראשון אבל ההחטאה של הזריקה השנייה נפלה שוב לידיים של הצהובות-שחורות. הן הצליחו לחתוך את השעון ולהגיע לקו שוב שש שניות לפני הסיום, אחרי עבירה שבוצעה על אופיר לביא. הגארדית של רמלה דייקה רק בכדור השני. ולרמת גן היו שש שניות למצוא שלשה שתכפה הארכה. אבל הזריקה לשלוש הלכה החוצה ובתום זריקות עונשין נוספות, רמלה דהרה לחצי הגמר עם ניצחון 80:85.
 


קלעו לרמת גן: אדלמן 20, שלום 18, חתוקאי 16, אייזנר 12, חדד 11, ברמן 3.
קלעו לרמלה: סימס 23, רוטברג 19, רבר 14, וטורי 10, לביא 9, גוט 8, לויצקי 2.
 
אליצור חולון – הפועל ראשל"צ 100:50
עדן ציפל השתלטה עבור ראשון לציון על המשחק ברבע הראשון, שבו נועה זליבנסקי הייתה היחידה שתפקדה בחולון. היתרון של ראשל״צ המשיך לצמוח ככל שהמחצית התקדמה, כשציפל מוכיחה שהיא רמה אחת מעל המשחק ומובילה את האורחות ליתרון 25:44 במחצית.
אם המחצית הראשונה הייתה חד צדדית, הרי שהשנייה כבר הייתה ממש לא כוחות. זה לא היה משחק רק של ציפל, אלא גם של עמית טרנר ושאר שחקניות החמישייה של זיו ארז, שעשו מה שרצו על המגרש. זה הסתיים בתוצאה אסטרונומית של 50:100 לזכות ראשל"צ, שמדלגת גם היא לחצי גמר, ויכולה גם היא להמשיך לחלום על טרבל (אחרי שהעפילה גם לגמר גביע ווינר).
 
קלעו לחולון: זליבנסקי 16, אולאולה 12, בן אבו 7, נשר 4, מאיר 4, וושדי 3, שרביט 3, רוט 1.
קלעו לראשל"צ: ציפל 31, טרנר 22, אלבז 17, קארש 16, סויץ' 14.
 
א.ס רמה"ש – מכבי בנות אשדוד 49:65
את הרבע הראשון אף אחת מהקבוצות לא תרצה לזכור. שתי ההגנות הצליחו לבטל טוב (מדי?) את ההתקפות של היריבה, האחוזים צנחו, ואשדוד סיימה עם יתרון לא שגרתי של 6:9. שתי הקבוצות השתחררו מאוד ברבע השני, אבל בזמן שרמת השרון הצליחה להתגבר על יום חלש של דור סער ולייצר נקודות משאר שחקניות החמישייה, לאשדוד לא היו פתרונות למחצית החלשה של טל יעקב. 24:31 למקומיות בהפסקה.
המחצית השנייה דמתה יותר לרבע הראשון. אשדוד שוב נעצרה התקפית ברבע השלישי, ביום שבו רק דניאל קארש הצליחה להציג את היכולת הטובה שלה. ברמת השרון לקחו אופיר קסטן ונעה גנור את המשחק על עצמן, ובאופן איטי אבל בטוח הצליחו להכריע אותו מבלי לתת לאורחות הזדמנות לחזור. זה היה ניצחון שני של רמת השרון על אשדוד תוך חודש, אחרי שהנחילה לה הפסד גם בליגה. הערב, גם הכרטיס לחצי גמר הגביע הגיע לקבוצה ששיחקה טוב יותר וניצחה 49:65.
 
קלעו לרמה"ש: גנור 18, סער 15, קסטן 12, שוסטר 8, צוובנר 5, יצחקי 4, דלוטי 3.
קלעו לאשדוד: קארש 16, נחמה 12, יעקב 8, לב 7, דיין 4, אורבך 2.
 
הפועל לב ירושלים – מכבי הפניקס חיפה 71:81
יתרון דו ספרתי של הפועל לב ירושלים כבר בפתיחה, הפך למשחק צמוד מאוד ברבע השני, אחרי שמכבי הפניקס חיפה הצליחה לעצור את אליסה ברון, למנוע מהירושלמיות לייצר נקודות ולנצל כושר נהדר של מיה ניקוליץ׳. המהפך הושלם בדקה האחרונה של המחצית הראשונה, כשהאורחות עלו ליתרון ולבסוף ירדו להפסקה בשוויון 28:28.
הרבע השלישי היה התקפי מצד שתי הקבוצות, שקלעו 45 נקודות משותפות. שחקניות החמישייה של חיפה נכנסו לקצב, אבל גם זה לא עזר להן מול ברון וקבדה הירושלמיות, שהמשיכו ברבע הרביעי לשלוט בקצב והובילו את ירושלים לניצחון 71:81 שהיה קשה בהרבה מהצפוי, אבל מבטיח לעולה החדשה מעיר הבירה מקום בחצי הגמר.
 
קלעו לירושלים: ברון 31, קבדה 20, תירוש 11, כיוף 11, פליישר 8.
קלעו לחיפה: מ. ניקוליץ' 22, רווח 12, עודה 10, ביתן 9, זינגר 9, כנעאן 9.