יוטיוב מנהלת הליגה נשים אינסטגרם מנהלת הליגה נשים מנהלת הליגה נשים פייסבוק
אליצור לנדקו רמלה הפועל לב ירושלים מכבי בנות אשדוד מכבי רמת גן הפועל ראשל"צ א.ס רמה"ש מכבי הפניקס חיפה בנות "בני" פתח תקווה אליצור חולון אס"א בנק יהב ירושלים

הוכרע בציפורניים

ניצחונות של רמה"ש (על רמלה) ושל רמת גן (על ראשון לציון) סידרו הערב לשתיהן כרטיסים לפיינל פור, שם כבר מחכות להן אשדוד ורמלה (בהתאמה) # חיפה וראשון לציון מסיימות את העונה מאוכזבות
23/03/2023
הוכרע בציפורניים
זה היה מחזור סיום מותח במיוחד לבית העליון. היו לו לא מעט גלגולים, וכל אחת מהקבוצות במקומות 6-3 יכולה הייתה למצוא את עצמה בפלייאוף. בסופו של דבר, זה הוכרע בדקה האחרונה של המשחק ברמת השרון ובמהלך הגנתי אחד של הכוכבת מרמת גן.
 
הפועל ראשל"צ – מכבי רמת גן ביטוח בטאצ' 82:81
רמת גן הייתה הראשונה שהצליחה להשתחרר במשחק הלחוץ של הערב. ההתקפה שלה שטפה יותר בפתיחה, בשעה שראשון לציון הייתה תלויה לחלוטין בעדן ציפל, שקלעה את כל 7 הנקודות הראשונות. אלא שעם הזמן הזרות של ראשל"צ נכנסו לעניינים ושלשה של דוריאן דהן סויץ' ושל צ'ארלס עם הבאזר קבעו יתרון 16:21 לזכות הקבוצה מעיר היין בתום הרבע הראשון.הדקה האחרונה של הרבע הראשון נמשכה במומנטום שלה גם אל פתיחת הרבע השני. רמת גן לא הצליחה לייצר נקודות במשך שתי דקות וחצי, שבהן שלשה של ג'ורדן הופר הקפיצה את ראשל"צ ליתרון 16:30. מי שהחזירה את רמת גן לתמונה בנחישות רבה בהתקפה היא ג'יליאן אלין, שנלחמה על כדורים אבודים והשאירה את הקבוצה שלה במשחק גם ברגעים הקשים. למרות החטאות חוזרות של האורחות בהתקפה, שלשה של שהד עבוד קיזזה את הפיגור ל-34:27 ושש נקודות של ג'יימי נארד לקראת הסיום השוו את התוצאה בהפסקה ל-41:41.הרבע השלישי היה של רמת גן, למרות שהיא ניצחה בו רק בשלוש נקודות. ציפל נעלמה ממשחק ההתקפה של ראשון לציון, שהסתמכה כמעט לחלוטין על פעולות אישיות של צ'ארלס. קריסטין סימון צברה את העבירה הרביעית שלה כבר בתחילת הרבע, אבל זיו ארז הימר והשאיר אותה במגרש – למרות דמות המנוחה של אלין מהעבר השני. אלא שהנקודות של נארד ומשחק ההתקפה הקבוצתי יותר של רמת גן הביאו אותה לרבע האחרון ביתרון 62:65.ואז התחיל הרבע האחרון עם דקה שבה ראשון לציון קלעה 7 נקודות. רועי לזר הזעיר פסק זמן כדי לא לתת ליריבה לצבור מומנטום וזה עבד לו. האופי של רמת גן החזיר אותה למשחק, ביחד עם שאיבת הכדורים הבלתי פוסקת של אלין בהתקפה. שלשה של בריטני בראון לקראת הסיום החזירה לרמת גן יתרון בן 3 נקודות, והדרמה הגיעה לשיאה 15 שניות לסיום, כשהשופטים הפכו עבירה של בראון על צ'ארלס לעבירה בלתי ספורטיבית. הכוכבת של ראשל"צ דייקה פעמיים מהקו, אבל הגג שקיבלה מאלין בהתקפה האחרונה של המשחק הכריע את זהות המנצחת: 81:82 למכבי רמת גן, שעולה לפלייאוף מהמקום השלישי, בתום ניצחון ענק במשחק שבו כבר פיגרה כזכור ב-14 נקודות.


 
קלעו לראשל"צ: צ'ארלס 30, סימון 15, סויץ 12, ציפל 11, קארש 8, הופר 5.
קלעו לרמת גן: נארד 29, בראון 23, אלין 21, עבוד 3, ברמן 3, וטורי 2, שלום 1.
 
מכבי הפניקס חיפה – מכבי בנות V-JEZ אשדוד 89:79
מכבי חיפה ידעה שהיא זקוקה לא רק לניצחון הערב אלא גם לבשורות טובות מרמת השרון, שם היא נזקקה לניצחון של רמלה. אלא שעוד לפני מה שהתרחש במשחקים המקבילים, חיפה נראתה לא טוב בדקות הראשונות. טל לב אומנם קלעה שמונה נקודות, אבל לא היה בכך די כדי לחפות על 3 נקודות משותפות של אדוט בולגאק ואמי אוקונקוו. צ'לסי הופקינס, שנפצעה ביום שני ברמת גן, לא יכולה הייתה לשחק והוסיפה למצוקה של הירוקות. באשדוד, מנגד, לא שיחקה נטישה היידמן, אבל זה לא מנע ממנה להוביל 21:29 בתום רבע ראשון התקפי במיוחד, שבו שאטורי ווקר קולעת 11 נקודות.
אלכס כהן, ליז קמבייג' וטל סהר נכנסו להתקפה ברבע השני המצוין של אשדוד, שנראתה חופשית ומשוחררת כמו שהייתה לפני שלושה ימים. השלוש סיימו את המחצית הראשונה עם 10 נקודות כל אחת והפער צמח באופן כמעט בלתי הגיוני ל-35:55 לזכות האורחות.
מכבי חיפה עלתה נחושה בהרבה לרבע השלישי. היא עצרה את הטיילת של אשדוד בתוך הצבע והצליחה גם לייצר נקודות מהצד השני בעיקר בזכות בולגאק, שנראתה מעט עייפה בתחילת המשחק אבל סיימה את הרבע השלישי עם מאזן אישי של 21 נקודות (ושלוש שלשות) – מה שצימק את הפער לקראת הרבע האחרון ל-68:56.
הירוקות עוד ניסו לצמצם פערים, בעיקר כשלב חזרה למצוא את הטבעת, אבל זה כבר היה מעט מדי ומאוחר מדי. קצב הנקודות של אשדוד היה גבוה מדי לקבוצה שהגיעה לחוצה ממילא וחסרה ממילא. חיפה מפסידה 89:79 ומחמיצה את ההזדמנות לעלות פליינר פור, אף שבדיעבד גם ניצחון לא היה מביא אותה לשם.
 
קלעו לחיפה: בולגאק 24, לב 21, רווח 10, זינגר 8, אייזנר 7, אוקונקוו 5, גיל 2, ביתן 2.
קלעו לאשדוד: ווקר 23, קמבייג' 18, כהן 14, אדלמן 11, סהר 11, דיין 8, חג'ג' 4.
 
א.ס רמה"ש – אליצור לנדקו רמלה 61:66
שלושה ימים אחרי ההפסד הגדול לראשל"צ בבית, רמלה הגיעה הערב לרמת השרון בהבנה שהמשחק חשוב בעיקר ליריבה שלה, שנלחמה על מקום בפלייאוף. אם בפתיחה המשחק עוד היה שוויוני משהו, ככל שחלפו הדקות הקבוצה הביתית השתלטה על הנעשה במגרש. אמה קאנון ועדן רוטברג שוב לא שיחקו ולמרות ששאקירה אוסטין עלתה מהספסל כבר ברבע הראשון – האדומות סיימו אותו ביתרון מבטיח של 9:22.
נור כיוף הייתה השחקנית היחידה שנתנה תקופה התקפית משמעותית במחצית הראשונה (12 נקודות). אלא שהקבוצה שלה סיימה את המחצית עם 26 נקודות בלבד, כשבמאזנה 33 אחוז מהשדה ו-11 איבודים. העליונות של רמה"ש נמשכה גם לאורך הרבע השני – לא בגלל האחוזים בהתקפה אלא בעיקר בזכות חטיפות הכדור ומיעוט האיבודים. 26:34 למקומיות בהפסקה.
השלשות של אופיר קסטן היו גולת הכותרת של רמה"ש ברבע השלישי. אל מול התעוררות של אלינה בבקינה ומשחק הגנה טוב יותר של האורחות, רמלה הצליחה להלחיץ את הקבוצה הביתית, אבל לא להתקרב אליה. הרבע השלישי הסתיים בשוויון 17:17, אבל המומנטום של האלופה נמשך גם בתחילת הרבע האחרון.
רמלה צימקה את הפער באופן עקבי. היא כפתה שוויון דקה וחצי לסיום כשירדן דנן קברה שלשה שקבעה 60:60. אלא שאז קסטן השיבה בשלשה משלה. בבקינה אומנם קלעה פעם אחת מתוך שתיים מהקו, אבל רמה"ש ידעה לחנוק את המשחק ואפילו להנות משלשה בשניות האחרון כדי להבטיח ניצחון 61:66 ומקום בפיינל פור עוד לפני ששני המשחקים האחרים מסתיימים להם.
 
קלעו לרמה"ש: קסטן 15, ג'נקינס 15, קולייר 11, סער 11, ג'ונס 7, שוסטר 4.
קלעו לרמלה: כיוף 18, בבקינה 16, פליישר 11, קלארק 7, דנן 6, אוסטין 3.
 
ביום ראשון בשעה 13:00 תערך מסיבת העיתונאים לקראת הפלייאוף, בהשתתפות יו"ר מנהלת הליגה הילה קניסטר בר דוד, והמאמנים והקפטניות של ארבע הקבוצות. משחקי חצי הגמר ייפתחו ביום שני, כשאשדוד תארח את רמה"ש ורמלה את רמת גן.