יוטיוב מנהלת הליגה נשים אינסטגרם מנהלת הליגה נשים מנהלת הליגה נשים פייסבוק
אליצור לנדקו רמלה הפועל לב ירושלים מכבי בנות אשדוד מכבי רמת גן הפועל ראשל"צ א.ס רמה"ש מכבי הפניקס חיפה בנות "בני" פתח תקווה אליצור חולון הפועל כפר סבא

תקציב הליגה יוכפל בעונה הבאה

שר התרבות והספורט, מיקי זוהר, ויו"ר מנהלת ליגת אתנה ווינר לנשים בכדורסל, הילה קניסטר בר דוד, סיכמו היום על תוספת של 8 מיליון שקלים לתקציב הליגה בעונה הבאה, שיצטרפו ל-8.6 הקבועים בתקציב הנוכחי # בעקבות ההסכם הודיעה יו"ר המנהלת שתישאר בתפקידה: הדרישות מהקבוצות יעלו, המטרה שלי להפוך את הליגה שלנו לאחת החזקות באירופה
05/03/2023
תקציב הליגה יוכפל בעונה הבאה
שר התרבות והספורט ח"כ מיקי זוהר התחייב לתוספת תקציב חסרת תקדים לליגת אתנה ווינר לנשים בכדורסל –ובכך צפויה הליגה להכפיל את עוצמתה החל מעונת 23/24. קניסטר בר דוד הודיעה כי לאור האתגר, היא תמשיך בתפקידה כיו"ר המנהלת גם בעונה הבאה.
על פי המתווה המתוכנן, ליגת העל לנשים בכדורסל תקבל תוספת תקציבית של 8 מיליון ש"ח, ביחס לתקציב 2022 שעמד על סך של 8.6 מיליון ש"ח, כך שסך הכל צפוי התקציב לעמוד על כ-16 מיליון ש"ח.
כחלק מהתכנית, בכוונת יו"ר המנהלת לתמוך באופן משמעותי בקבוצות שישתתפו בגביע אירופה, לחזק את מחלקת השיווק ולשלב הופעות תרבות של אמנים מובילים במשחקי ליגת העל לנשים. בנוסף, תפעל קניסטר בר דוד להגדיל את תקציב המינימום הנדרש לקבוצת ליגת על ל-2.5 מיליון ש"ח לקבוצה.בדיון שהתקיים בהשתתפות הממונה על ספורט הנשים במשרד התרבות והספורט נורית שרביט, היועץ המשפטי של המנהלת עו"ד אורי כהנא ומנהל הליגה רמי קצוני, סוכם גם על חיזוק מנגנוני המוגנות בספורט והסדרת מנגנון מניעת הטרדות מיניות בחוק הספורט.
יו"ר המנהלת הילה קניסטר בר דוד התייחסה למתווה: "אני רוצה להודות לשר מיקי זוהר על השותפות האמיצה לדרך. החזון המשותף שלנו, הוא להעמיד את ליגת העל לנשים בכדורסל כאחת הליגות הבכירות באירופה כבר בשנים הקרובות. הדרישות המקצועיות יעלו, שכר השחקניות יגדל משמעותית וזה יבוא לידי ביטוי בהעלאת הדרישות בבקרה התקציבית. אני מצפה שגם הרשויות המקומיות שתומכות בקבוצות יתגייסו לנושא ויצטרפו גם לא מעט ספונסרים לענף. בקרוב נעדכן גם על שיתופי פעולה מסחריים שיזניקו אותנו קדימה".
שר התרבות והספורט ח"כ מיקי זוהר: "הבטחנו בשורה לעולם הספורט בכלל וספורט הנשים בפרט. אנחנו רוצים לצמצם את הפערים מאירופה בכל ענפי הספורט ואין ספק שכדורסל נשים הוא אחד הענפים הבולטים ביותר שלנו. אני בטוח שהבשורה הזו תשנה את פני הענף בישראל. שמחתי על החלטתה של הילה להישאר בתפקיד, היא האדם הנכון במקום הנכון להוביל את השינוי ההיסטורי הזה"