כדורסל בקהילה

"כדורסל נשים למען הקהילה", הינו מיזם משותף של "מפעל הפיס" ומנהלת ליגת העל בכדורסל נשים. זו העונה השלישית להפעלתו של המיזם שבמסגרתו קבוצות ליגת העל בכדורסל נשים מבקרות בבתי ספר ברחבי הארץ. 
 
המפגשים מאפשרים לתלמידים להיחשף לספורט ולערכיו, להכיר ולשחק מול השחקניות הבכירות והמובילות בישראל. 
 
במסגרת הפרויקט מבקרות כל קבוצות ליגת העל בכדורסל נשים בערים שונות בארץ כאשר מטרת המפגש היא לייצר זיקה לספורט בכלל ולכדורסל בפרט, לפעול לקידום הספורט הנשי ולעודד ילדים וילדות לעשייה ולמצוינות ספורטיבית, וזאת באמצעות קיום מפגש חוויתי, חינוכי וספורטיבי הקבוצות לבני הנוער.פעילות זו למען הקהילה ממלאת אותנו בגאווה ובתחושת שליחות.
 
אנו מודים למפעל הפיס על חלקם בפעילות חשובה זו!
 
דברי האלוף (מיל') עוזי דייין, יו"ר מפעל הפייס: "מפעל הפיס גאה לקיים את מיזם "כדורסל בפריפריה" עם מנהלת ליגת העל בכדורסל נשים.אין כמו קבוצות כדורסל נשים המגיעות לכל קצוות הארץ כדי להנחיל את הספורט כדרך חיים – שילוב של הישגיות אישית עם משחק קבוצתי; גילוי יוזמה, יצירתיות והגינות; בניית ביטחון עצמי ומשמעת עצמית. בברכת כה לחי!".

דברי איריס שטרק, יו"ר מנהלת ליגת בכדורסל נשים: פעילות ושילוב נשים בספורט הישגי חשובה ומובילה לקידום נשים. יש לשאוף לייצוג הולם של נשים בכל האספקטים של החיים: בעסקים, בספורט, במגזר הציבורי ובבית המחוקקים. אני רואה חשיבות רבה בפיתוח יעדים לדור הצעיר ובהקצאת משאבים הולמת לטווח הארוך והכל כדי להבטיח את קידומה של ליגת העל בכדורסל נשים ואת הרחבת העניין בכדורסל נשים ברמה הגבוהה ביותר.