מכבי בן/בנות אשדוד אלופת ליגת אתנה ווינר לנשים
מכבי בן/בנות אשדוד אלופת ליגת אתנה ווינר לנשים
מכבי בן/בנות אשדוד, בהדרכת המאמן עדן ענבר, זכתה הערב באליפות חמישית ברציפות אחרי שגברה 76:93 על אליצור נווה דוד רמלה. טיפאני ג'קסון חתמה את הופעותיה בישראל עם תואר אליפות ועם טריפל דאבל.
מאת: עורך האתר     09/04/2018

מכבי בן/בנות אשדוד - אליצור נווה דוד רמלה 76:93
(0:3 לאשדוד בסדרה של הטוב מ-5 משחקים)
 
מכבי בן/בנות אשדוד, בהדרכת המאמן עדן ענבר, זכתה הערב באליפות חמישית ברציפות ושישית ב-7 השנים האחרונות אחרי שגברה 76:93 על אליצור נווה דוד רמלה, בהדרכת אלי רבי.
 מכבי בן/בנות אשדוד. האלופה

דקה לסיום המשחק השלימה טיפאני ג'קסון טריפל דאבל מפלצתי וירדה לספסל כדי לקבל כבוד והערכה עם 27 נקודות, 16 ריבאונדים ו-10 אסיסטים ועם מדד 45 נקודות הראוי ל-MVP  של סדרת גמר הפלייאוף.


 חגיגות האליפות של מכבי בן/בנות אשדוד

עדן ענבר נבחר למאמן העונה. אדוט בולג'ק נבחרה לשחקנית העונה.
קפטנית אשדוד קטיה לוויצקי הזמינה טיפאני ג'קסון להניף במשותף את צלחת האליפות!


 טיאפני ג'קסון. אליפות עם קינוח של טריפל דאבל 

לטיפאני ג'קסון זה היה הטריפל דאבל הראשון בישראל וגם משחק הפרידה שלה מישראל ומאשדוד. ג'קסון הודיעה בסיום המשחק כי בשנה הבאה תערוך עונת פרישה ב-wnba  וזו היתה הזדמנות נהדרת לראותה בשיאה, במשחקה האחרון בישראל, כשהיא חוגגת אליפות.


אלכסיס ג'ונס. אליצור נווה דוד רמלה

עוד לפני המשחק הכל היה ערוך ומוכן לחגיגה של אשדוד ואת האירוע כיבדו בנוכחותם רו"ח איריס שטרק, יו"ר מינהלת ליגת העל לנשים בכדורסל,  ח"כ מירי רגב, שרת התרבות והספורט, איציק לארי מנכ"ל המועצה להסדר ההימורים בספורט, עמירם הלוי יו"ר איגוד הכדורסל, עומרית ינילוב מנכ"לית אתנה, ד"ר יחיאל לסרי ראש עיריית אשדוד, עו"ד יוסי שרעבי, מנכ"ל משרד התרבות והספורט, עופר בוסתן ראש מנהל הספורט ומיכאל וידל ראש עיריית רמלה.

 
טיפאני ג'קסון. אלופה


רמלה פתחה היטב עם 8 נקודות של נועה גנור ו- 9 נקודות של אדוט בולג'ק שהשאירו אותה בתמונה כשבשורות האלופה כל הקבוצה מתחלקת בנקודות ומעל כולן טיפאני ג'קסון ששלטה מתחת לסלים.
במצב של 21:22 לרמלה ובזמן של 3 ורבע דקות לסיום הרבע, הוריד רבי את הבנות לפסק זמן אחרי עבירה שלישית של אדוט בולג'ק והרבע הראשון הסתיים ביתרון 25:27 לרמלה.


 קטיה לוויצקי וטיפאני ג'קסון מניפות את צלחת האליפות

ברבע השני קטיה לוויצקי המשיכה לייצר נקודות אבל נועה גנור החזיקה את רמלה עם פיגור של 6 נקודות.33:39 לאשדוד.
 
חמש דקות לסיום רבע שני, נרשמה עבירה רביעית לאדוט בולג'ק והכוכבת של רמלה ירדה לספסל. אשדוד ניצלה זאת כדי לעלות ליתרון 33:42 כשנותרו 4:19 דקות למחצית ובהמשך טיפאני הייז .
העלתה את אשדוד ל-33:44. אלי רבי החזיר את בולג'ק לפרקט כדי להשאיר סיכוי לרמלה והרבע השני נסגר ביתרון 42:55 לאשדוד, שרשמה 8 חטיפות ורק 2 איבודים לעומק 10 איבודים ו-2 חטיפות של רמלה.


 עדן ענבר מאמן העונה. אדוט בולג'ק שחקנית העונה. 

ברבע השלישי רמלה רצה ל-8:14 והורידה את היתרון של אשדוד ל-4 נקודות בלבד עם סלים של נועה גנור ושלשה של אדוט בולג'ק, 56:60 לאשדוד אבל שי דורון וטיפאני ג'קסון סגרו את הרבע השלישי ביתרון 8 נקודות לאשדוד, 62:70.


 החגיגה של טיפאני ג'קסון

ברבע אחרון החגיגה של טיפאני ג'קסון המשיכה והיא העלתה את אשדוד ל-62:75 כשהיא רחוקה ב-3 אסיסטים מטריפל דאבל. אלכסיס ג'ונס ורמלה דאגו לשמור את היתרון של אשדוד על גבול החד ספרתי. אבל זה הספיק מול האלופה ומול טיפאני הייז וטיפאני הייז הנהדרות שהגדילו את היתרון ומנעו מרמלה כל אפשרות לחזור למשחק.  

 
 קטיה לוויצקי מול אדוט בולג'ק

קלעו לאשדוד: טיפאני ג'קסון 27 (16 ריבאונדים, 10 אביבטים), טיפאני הייז 22 (8 ריבאונדים), קטיה לוויצקי 14, צ'לסי הופקינס ושי דורון 9 כ"א, טיאה פרסלי 5, שרה האטיס 4, רוני בן נון 3.
 
קלעו לרמלה: אדוט בולג'ק 24 (11 ריבאונדים), אלכסיס ג'ונס 20, נועה גנור 17, אלכס כהן 7, דייזי פדר 5, נעמה שפיר 3 (8 אסיסטים).
 
צילומים: עודד קרני, מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל.