אלי רבי: אליצור רמלה עשתה שירות אדיר לעיר ולקהילה
אלי רבי: אליצור רמלה עשתה שירות אדיר לעיר ולקהילה
אליצור נווה דוד רמלה הבטיחה אמש את מקומה בין 4 הקבוצות הגדולות של הליגה שיאבקו בחצי גמר הפלייאוף. לרגל ההישג המצוין, פנינו למאמן הקבוצה, אלי רבי, וקיימנו ראיון מיוחד.
מאת: עורך האתר     27/02/2018

אליצור נווה דוד רמלה הבטיחה אמש את מקומה בין 4 הקבוצות הגדולות של הליגה שיאבקו בחצי גמר הפלייאוף. לרגל ההישג המצוין, פנינו למאמן הקבוצה, אלי רבי, וקיימנו ראיון מיוחד בו הוא מדבר על הקשיים לאורך העונה, מציג את ה"אני מאמין" שלו ביחס להחלפת זרות במהלך עונה ומפרגן לאדוט בולג'ק ונעמה שפיר. רבי לא מהסס להצהיר שקבוצתו מכוונת לגמר הפלייאוף ומוסיף שישמח להיפגש עם ראש העיר ולקדם את כדורסל הנשים ברמלה.


אלי רבי. אליצור נווה דוד רמלה 

אלי רבי, ברכות. אליצור נווה דוד רמלה בין 4 הגדולות של הליגה. האם עד לפני חודש חודשיים חלמת על זה?
"כיוונו לזה כל הזמן למרות שתוך כדי העונה, בגלל עונה מאד קשה בכל מה שקשור לפציעות וחילופים של זרות, חששנו שלא נצליח להשיג את זה אבל כיוונו לזה ואשקר אם אגיד שלא".

איך קורה שממצב שבקושי יש שחקניות לאימון מגיעים לרגעי השיא של העונה עם סגל מלא ומגובש?
"אנחנו יודעים שתורת האימון היא דבר מורכב ולפעמים אתה עומד יום לפני משחק עם פיתוי לשתף שחקנית שלא כשירה במאה אחוז. לשמחתי לאורך כל העונה ניסיתי לכוון שננסה להגיע כמה שאפשר כשרים למאני טיים. בשל כך, לא פעם ולא פעמיים וויתרנו על שילוב שחקניות לא כשירות במשחקים. אמנם זה לא מבטיח שנגיע בריאים  לפלייאוף אך אנו מכוונים לזה ואני מקווה שזה מה שיקרה".


אלכס כהן. 

זוכר את ההפסד למכבי לרעננה 58:74 במחזור ה-10?
"כן. במהלך העונה נאלצנו לבצע חילוף של שתי זרות בו זמנית. בנוסף שתי שחקניות מרכזיות שלנו, אלכס כהן ודייזי פדר נפצעו ונעדרו ממשחקים וזה השפיע על הקבוצה והיה קשה. זה היה סוג של מבחן אופי ולשמחתי עברנו אותו. זה נכון ששילמנו מחיר כי זה מנע מאיתנו להתמודד על מקומות 1 ו-2 אבל לשמחתי הצלחנו להיכנס לפלייאוף וזה מה שחשוב כרגע".

האם החלפה של זרות לקראת סיום מועד העברות הוא המתכון להצלחה?
"חד משמעית לא. אני יכול לומר באופן הצהרתי שאם יכולתי לא הייתי מחליף בכלל וזה תמיד עדיף. אני חושב שקבוצות שמתחילות עם אותן שחקניות ועם אותו הסגל עדיפות על קבוצות שהחליפו שחקניות במהלך העונה".

עד למשחקי חצי גמר הפיינל פור נשארו לך משחקים מול אליצור חולון בחוץ ב-12.3 ונגד מכבי רמת חן בבית ב-15.3 . מול חולון המאזן שלכם בליגה 1:1 ומול רמת חן/בליך הפסדתם פעמיים. מה צפוי לנו בשני המחזורים הקרובים של הבית העליון ומה החשיבות של המשחקים האלה?
"אני לא יודע איך הקבוצות האחרות יופיעו, אנחנו נשתדל לעשות כמיטב יכולתנו על מנת לנצח. אבל לא פחות חשוב זה לנסות להכין את עצמנו לסדרת הפלייאוף בצורה הטובה ביותר. ננסה להשתמש במשחקים האלה להכין את עצמנו בצורה הטובה ביותר לפלייאוף".


אלי רבי. לא נכון לאמן כל הזמן אותו דבר

נראה שאליצור נווה דוד רמלה הולכת ומתגבשת ככל שהליגה מתקדמת. איך אתה כמאמן דואג להביא את הקבוצה לפיק כזה?
"זה לא דבר שאפשר להסביר על רגל אחת אבל מאמן שמקבל קבוצה לעונה שלמה צריך לדעת למנן את סוג, קצב וכמות האימונים ולעשות פיקים בשלבים שהם משמעותיים יותר. לא נכון לאמן כל הזמן אותו דבר. במהלך העונה יש פיקים ויש תקופות של כושר יותר טוב ויש תקופות של להוריד עומס. זו תפיסת העולם שלי".


אדוט בולג'ק. 

נראה שאדוט בולג'ק היא האס של רמלה העונה? שחקנית מצוינת. איך הצלחת להביא אותה לרמלה?
"במהלך הקיץ ניסיתי להביא הרבה שחקניות טובות לרמלה ולא כל כך הצלחתי כי רמלה דיי היתה סימן שאלה עבור סוכנים ועבור שחקניות והיתה תדמית לא כל כך טובה. לשמחתי אדוט עדיין צעירה מאד ולא היתה מוכרת בקרב קבוצות באירופה וישראל. לשמחתי הצלחתי לשים עליה יד לפני שאחרים יראו את הכשרון שלה".


נעמה שפיר. קיבלה את המפתחות

נעמה שפיר נותנת עונה מצוינת.  איך זה לאמן אותה?
"אני מאד מעריך את נעמה כאדם ועל פי מבנה אישיות שלה. למעשה, לראשונה מאז שהיא הגיעה לארץ מהקולג' היא ממש קיבלה את המפתחות של הקבוצה. היא הקפטנית והיא עושה עבודה למופת. היא מנהיגת הקבוצה בצורה מעוררת הערכה. אני גאה בה והיא דיי שותפה שלי בקביעת עומסים של אימונים וכמויות אימונים ואני מתחשב בדעה שלה. ככל שעובר הזמן נעמה משתפרת והקבוצה מרוויחה מזה".


נועה גנור. 

עד כמה החזרה של נועה גנור תעזור לכם בהמשך העונה?
"נועה גנור שחקנית ליגה מוכחת ואחד מהסמלים של הכדורסל עם אופי יוצא מהכלל. לנועה יש חוסר מזל בכל מה שקשור לפציעות ולצערי גם השנה לא הטיבה עימה. אנחנו צריכים אותה למשחקים הקרובים ומקווים שתהיה טובה וננסה להכשיר אותה".


שיראל ברמן. 

ברמלה יש גם לא מעט שחקניות צעירות דומיננטיות שבאופן מפתיע השתלבו בסגל ותורמות לקבוצה. איך זה קרה?
"לאורך השנים, האג'נדה שלי תמיד היתה לנסות לשלב ולהאמין בבנות צעירות. כך קרה גם בשנה שעברה עם אופיר לביא ועמית טולמן בפתח תקווה. השנה, אני אפילו מופתע מרמת ההשתלבות של שיראל ברמן ואופיר קסטן . הן מילאו לא פעם בהצלחה את מקומן של הפצועות, של דייזי ושל נועה, ולמעשה שותפו בזמן אמיתי בכל משחקי הליגה העונה. וזה מתחבר לעובדה שיש לנו ליגה תחרותית עם לא מעט בנות צעירות איכותיות שאמורות להוביל את הליגה בשנים הבאות".

בני יהודה אחת הקבוצות שאתה הכי מזוהה איתן ירדה לליגת הלאומית. עד כמה זה צובט לך?
"צובט לי הרבה. בני יהודה זה מועדון שמעולם לא אשכח ומועדון שאני תמיד אוהב. בני יהודה חשובה לליגת הנשים ואני מקווה שבמהרה יחזרו לליגה הראשונה".


אוהדי אליצור נווה דוד רמלה. 

מיכאל וידל, ראש עיריית רמלה, אמר אתמול בשידור בטלוויזיה שהוא לא יודע אם כדאי להמשיך ולהשקיע בקבוצת הכדורסל נשים של רמלה או להגדיל את התמיכה בקבוצת הכדורגל. הוא הסביר שהוא עדיין מתלבט. האם הוא התייעץ איתך ואם לא מה הטיפ שלך אליו?

"ראש העיר לא התייעץ איתי. אני, ממקום של אינטרסנט של כדורסל נשים, מקווה מאד שהוא יבחר להשקיע בכדורסל נשים. הוא ראש העיר ורצונו כבודו. אם הוא ישאל את דעתי בטוח שיהיה לי מה להגיד לו. אני מקווה מאד שהוא יבחר להמשיך לתמוך בכדורסל הנשים וחושב שקבוצת הנשים של אליצור נווה דוד רמלה עשתה שירות אדיר לעיר ולקהילה".


אליצור רמלה. מכוונים גבוה. 

האם זה ריאלי שקבוצה שעלתה העונה לליגת העל תגיע לגמר הפלייאוף ותיאבק על האליפות?
"התשובה היא כן. אנחנו מכוונים לשם ואני חושב שספורטאים צריכים להציב לעצמם מטרות שיאתגרו אותם. אין ספק שזה אתגר גדול לאליצור רמלה וזו חוכמה קטנה להציב אתגר שקל לעמוד בו. לזכות באליפות זה אתגר קשה אבל למען הספורט אנחנו מחויבים שתהיה סדרה ונשתדל מול מי שנשחק להקשות כמה שאפשר".

צילומים: עודד קרני, מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל.