עדי לוקס: "המקום שלנו בטבלה מטעה"
עדי לוקס: "המקום שלנו בטבלה מטעה"
עדי לוקס שחקנית הפועל ראשון לציון, היתה הקלעית הישראלית המצטיינת בניצחון של קבוצתה על אליצור נווה דוד רמלה 79:80 עם 14 נקודות ו-4 שלשות ב-37 דקות. היא חוזרת לכושר אחרי פציעה. ראיון מיוחד.
מאת: עורך האתר     09/01/2018

עדי לוקס: "המקום שלנו בטבלה מטעה"
 
עדי לוקס (29), שחקנית הפועל ראשון לציון, היתה הקלעית הישראלית המצטיינת בניצחון של קבוצתה על אליצור נווה דוד רמלה 79:80 עם 14 נקודות ו-4 שלשות ב-37 דקות. היא חוזרת לכושר אחרי פציעה והחלטנו לתפוס אותה לראיון מיוחד.


עדי לוקס, ראשון לציון 

עדי, נתחיל עם השאלה הקשה ביותר. האם הפועל ראשון לציון תשרוד העונה בליגת העל?
"כן. אין ספק שראשון לציון תשרוד וזה טוב שאנו תלויות בעצמנו. אם נעשה את העבודה כמו שצריך אין סיבה שתהיה תוצאה שלא נהיה מוכנות לקבל".

איך זה לשחק בליגה שבה אין יורדת בטוחה ובכל משחק הכל פתוח ואפשרי?
"ברור שהשנה יש לנו ליגה מאד מעניינת וחבל לי שאנו לא מעורבות בכל העניינים של הפלייאוף העליון כי זה מה שציפינו וייחלו אבל זה המצב ואנחנו באות לכל משחק במטרה לנצח. אנחנו לא נופלות מאף קבוצה ואני מקווה שנעשה את העבודה כמו שצריך במטרה להישאר בליגה. אם ננצח את שאר המשחקים או שבני יהודה יפסידו נשאר בליגה. מה שבטוח בפלייאוף התחתון המשחק הקובע יהיה הפועל ראשון לציון נגד בני יהודה ואם ננצח אז הכל יסתדר".ספרי קצת עלייך מהיכן מגיעה?
"זו עונה עשירית שלי בבוגרות כמקצוענית וקדנציה שנייה שלי בראשון לציון. התחלתי כמקצוענית באליצור חולון ושיחקתי שם שנתיים וחצי כשהייתי בת 19. משם שיחקתי חצי עונה בהפועל תל אביב, עונה באליצור נתניה, שנתיים במכבי רמת חן ואח"כ עוד שנתיים בראשון לציון ומשם שנה באשדוד עם זכייה בדאבל. בסוף חזרתי הביתה לראשון לציון".

עברת הרבה תחנות – למה ראשון לציון זה בית?
"אני מרגישה שראשון לציון זה הבית ושיש לי את המקום שלי. ברגע שאתה נמצא שם אתה מרגיש שזה כמו המשפחה שלך. דואגים לכל מה שאתה צריך ולא מחסרים שום דבר. אני מרגישה נוח. המפתחות של הקבוצה בידיים שלי והשנה נתנו לי להיות קפטנית וזה מבחינתי הישג. אני שמחה שזה קרה בהפועל ראשון לציון ואני מאד אוהבת את האנשים".

מבט על הטבלאות הסטטיסטית מראה נתון לפיו עדי לוקס הצטיינה העונה בסדרה של משחקים. מול רמלה היא קלעה 14 נקודות עם 50% ל-3 נקודות, מול מכבי רמת חן/בליך קלעה 11, מול מכבי רעננה 20 ומול הפועל פ"ת 15.  

איך זה לקלוע בספרות כפולות?
"חשוב לציין שהתחלתי את העונה לא כך כך טוב. נפצעתי בשריר התאומים ואז חזרתי לשחק ואז שוב קרעתי את שריר התאומים ברגל השנייה ולא התגלגלתי בתחילת העונה כמו שרציתי וכמו שציפו ממני. אני שמחה שחזרתי לכושר משחק. היום אני באה לאימונים ועובדת קשה ושמחה שזה לידי ביטוי על המגרש".


סידני קולסון.  בנאדם מדהים

את משחקת לצד המרכזת סידני קולסון שחתומה על הניצחון מול רמלה. מה עושה את קולסון שחקנית כל כך טובה?
"סידני היא אישיות בפני עצמה כבנאדם. למזלי, יצא לי להכיר בנאדם מדהים ואין דברים כאלה מבחינת אופי וזה בא לידי ביטוי במגרש. הרבה זמן לא יצא לי לשחק עם שחקנית בסדר גודל כזה. היא אחת המרכזות הכי טובות שהגיעו לארץ והאמת שנפרדתי ממנה ואמרתי לה שכייף לשחק איתה וש-מין הסתם בשנה הבאה היא תגיע לקבוצה ממקום הרבה יותר גבוה בארץ או בחו"ל".

גם שתי הזרות הנוספות שלכן, אטוניה נינגיפה וארלן ויקטוריה ג'רזוס, עושות את העבודה.  אולי תוכלי להצביע מה לא עבד עד כה בקבוצה?
"אני יודעת שעל פי הסטטיסטיקה והטבלה המקום שלנו קצת מטעה כי באמת אנחנו קבוצה מצוינת ובכל משחק אנחנו באות בהרגשה שאנו לא נופלות משום קבוצה ועם קצת יותר מזל היינו במקום הרבה יותר גבוה. בסך הכל היו לו הרבה משחקים צמודים שבדקה האחרונה ובשניות האחרונות הפסדנו בנקודה או שתיים ואין דבר יותר מתסכל מזה אבל אין לבכות על חלב שנשפך וצריך להתמודד עם המצב הקיים ולסיים את העונה בצורה הטובה ביותר".


הפועל ראשון לציון. 

ובכל זאת. במשחקים האחרונים אתן מאד קרובות לנצח אבל זה לא מספיק.  מה לדעתך חסר לראשון לציון. האם זה עוד שחקנית ישראלית בכירה?
"כן. לצערי נקלענו לעונה לא פשוטה מבחינת פציעות שלא ציפינו אני לא שיחקתי חודש, מיכל אסף פצועה חודש וחצי, דניאל רבר הגיעה לקבוצה, שיחקה שני משחקים ונפצעה בכתף וגם היא כרגע לא כשירה. נקלענו לסיטואציה לא קלה אבל אנחנו משחקות ונותנות את הלב".


רועי לזר. לב זהב


איך זה להתאמן אצל המאמן רועי לזר?
"רועי לזר בנאדם מדהים. יש לו לב זהב. הוא תמיד רוצה שהשחקנית הישראלית תצליח. הוא נותן מעצמו מעל ומעבר ועובד קשה. הוא מכין את הקבוצה על הצד הטוב ביותר לכל משחק. ובאמת שאנו כקבוצה רוצות לעשות לו קצת טוב על הלב. אני שמחה שבמחזור האחרון הלחץ מסביב קצת השתחרר".

ביום שני יש לכן משחק מול האלופה מאשדוד ואח"כ משחק נגד בנות הרצליה.  
"כל מה שאני יכולה להגיד זה שאנו באות במטרה לנצח והצוות המקצועי יכין אותנו על הצד הטוב ביותר והכל בידיים שלנו. אני מקווה לצאת לפחות עם ניצחון אחת משני המשחקים האלה". 
 
צילומים: עודד קרני.