נוף קדם: "הולך להיות שבוע מטורף"
נוף קדם: "הולך להיות שבוע מטורף"
נוף קדם, שחקנית נבחרת ישראל, רשמה שיא אישי עונתי של 17 נקודות בניצחון 61:86 על מכבי רעננה. תפסנו אותה לראיון מיוחד לפני המשחקים מול מכבי אשדוד (ליגה) ואליצור חולון בגביע.
מאת: עורך האתר     05/01/2018

משחקי המחזור ה-15 בליגת אתנה ווינר לנשים בכדורסל עמדו בסימן המשחקים הצמודים של האלופה, מכבי בן בנות אשדוד, שניצחה על חודה של נקודה את אליצור נווה דוד רמלה 72:73 (בחוץ), ובסימן הניצחון של בנות הרצליה 73:75 (בחוץ) על שיין נדל"ן רמת השרון. מה שעוד בלט במסגרת ערב המשחקים היה הניצחון המשכנע של מכבי רמת חן/ בליך על מכבי רעננה 61:86 בערב בו 6 שחקניות קלעו בספרות כפולות.


נוף קדם. שמחה לשחק במכבי רמת חן/בליך 

הפתעה מאד נעימה היתה לראות בראש רשימת הקלעיות של מכבי רמת חן/בליך את נוף קדם, בת 23, שחקנית נבחרת ישראל, שסיימה עם שיא אישי עונתי של 17 נקודות ב-19 וחצי דקות עם 75% ל-2 נקודות ו-3 מ-7 ל-3 נקודות, בתוספת 3 ריבאונדים, מדד 15 ופלוס מינוס של 25 נקודות.
 
לנוף זו עונה שנייה בליגת העל אחרי שבעונה שעברה שיחקה בשיין נדל"ן רמת השרון, ערב משחק הליגה מול מכבי בן בנות אשדוד ומשחק גביע המדינה מול אליצור חולון, תפסנו אותנו לראיון מיוחד.
 
"גדלתי במחלקת הנערות של מכבי רעננה. יוני ינישבסקי היה המאמן שלי.  אחרי שסיימתי תיכון למדתי בקולג' בארה"ב 4 שנים בנורת'ווסטרן, בשיקגו ואחר כך חזרתי לארץ. בעונה הקודמת, שהיתה הראשונה שלי בליגה, שיחקתי ברמת השרון ועכשיו בעונתי השנייה אני שמחה לשחק במכבי רמת חן/בליך", מספרת קדם, שבעוד מספר חודשים תסיים את שירותה הצבאי.


 נוף קדם. 17 נקודות מול רעננה

היה לך משחק מצוין מול רעננה.
"אני חושבת שכקבוצה הגענו הרבה יותר מוכנות מבחינת אנרגיות ומהדרך שהכנו את עצמנו למשחק. המשחק הזה היה אחד המשחקים היותר קבוצתיים שלנו העונה וזה השפיע על כולן. זה היה המשחק הכי טוב שלנו כקבוצה ואני חושבת שבאתי בגישה של אולי יותר להשפיע על המשחק ולהיות מעורבת וככה שיחקתי והקבוצה הלכה איתי".
 
מעבר למשחק הקבוצתי מה הנקודה שעזרה לך להיות כך כך דומיננטית מול רעננה?
"אנחנו קבוצה שהחליפה זרות כל כמה שבועות וזה השפיע על החיבור הקבוצתי והשפיע על כל השחקניות באופן אישי. אנחנו קבוצה חדשה והעובדה שהיתה חסרה לנו רכזת השפיעה עלי משמעותית כי הרבה פעמים הייתי צריכה לשחק כרכזת ולא יכולתי להביא לידי ביטוי את היכולות ההתקפיות שלי. זה נכון שאני שחקנית קומבו המשחקת בעמדה מספר 2 וגם יכולה לרכז. אני מעדיפה לשחק בעמדה מספר 2".


 ריינה מונטגומרי והמאמנת שירה העליון.

נראה שהצירוף של ריינה מונטגומרי מאד השפיע עלייך.
"ריינה מביאה אתה בוסט אנרגטי שהיה חסר לנו. היא מאד מגוונת ומאד מעורבות גם מבחינת השליטה בקצב כמו שרכזת צריכה לעשות. היא עדיין חדשה בקבוצה, זה היה משחק שני שלה והיא רק עשרה ימים בארץ וככל שיעבור הזמן היא תרגיש נוח יותר והיא תעניק שיפור מצוין לקבוצה שלנו".
 
היא מביאה גם הרבה ניסיון.
"נכון. ריינה היא שחקנית ותיקה ויש לה ניסיון. אנו קבוצה מאד צעירה וחוץ מהקפטנית שירן צעירי, כל השחקניות בנות 20-25 כך שהיא מוסיפה המון ניסיון כשחקנית  WNBA והיא מאד חשובה לנו".


נוף קדם. אנחנו צריכות להשתפר 

מכבי רמת חן/בליך קבוצה מאד מגובשת עם צעירות שבאות לידי ביטוי וזרות טובות מאד. מה החלק של המאמנת שירה העליון בהצלחה?
"זה נכון שאנחנו מאד מחוברות וזה משמעותי. שירה דואגת כל הזמן להשאיר אותנו על הקצה. בכל יום אנחנו צריכות להשתפר, להיות טובות יותר בכל אימון ובכל משחק למצוא את הקצב הקבוצתי. שירה יודעת לדחוף אותנו לשם. שירה מוצאת את הדרך להגיע אלינו ולדחוף אותנו יותר גבוה וזה עוזר לחיבור כי אנו חייבות להישען אחת על השנייה ולהיות  יותר טובות".
 
ואיך זה בא לידי ביטוי?
"זה בא לידי ביטוי משני צידי המגרש. זה מתחיל מהדברים הקטנים כמו אנרגיות, לעודד אחת השנייה ולדעת לצאת ממצבים יותר קשים במשחק וממשיך בפן המקצועי ברמה ההתקפית וההגנתית. שירה עובדת איתנו באופו אישי וגם כקבוצה. היא לא מתפשרת ואנחנו נעבוד כמה שצריך כדי שזה יהיה איפה שזה צריך להיות".


 נייה קופי. מעל ילנה סיסליאן וסהר דגן מרעננה

ביום שני מצפה לכן סוג של משחק עונה נגד מכבי אשדוד. מה יהיה?
"הולך להיות שבוע מטורף. ביום שני אנחנו משחקות נגד  אשדוד בליגה וביום חמישי נגד  אליצור חולון בגביע.  הולך להיות שבוע מאתגר. אנחנו יודעות ומוכנות לזה. אנחנו באות לנצח כל משחק וכל משחק הוא חשוב. בסיבוב הקודם הפסדנו לאשדוד אחרי שהרגשנו שהמשחק בידיים שלנו אז נשאר עוד טעם לניצחון... ואז אחרי שזה יגמר נהיה מרוכזות בגביע ותהיה מלחמה".
 
מה את מאחלת לעצמך מבחינה מקצועית?
"לקחת את המשחק הקודם ושתהיה המשכיות לאורך כל שאר העונה".
 
עד כמה רחוק יכולה מכבי רמת חן/בליך להגיע?
"אני מאד מאמינה בנו ולקבוצה הזו יש פוטנציאל אדיר. יש לנו ישראליות ברמה הכי גבוהה וגם זרות מצוינות. ברגע שנמצא את הקצב הקבוצתי ויהיה את הקליק שצריך להיות אני מאמינה שנצליח ואני לא מתביישת להגיד דאבל".