יוטיוב מנהלת הליגה נשים אינסטגרם מנהלת הליגה נשים מנהלת הליגה נשים פייסבוק
מכבי עירוני רמת גן מכבי אשדוד נווה דוד רמלה הפועל ראשל"צ אליצור חולון לכן רמה"ש מכבי הפניקס חיפה בנות הרצליה מכבי בוני בניין רעננה הפועל בני פתח תקווה

אירוע הפתיחה לעונת המשחקים 2019/2020

ערב פתיחת עונת המשחקים 2019/2020 של ליגת העל לנשים בכדורסל בהשתתפות הקבוצות ומוזמנים, נפרדה המנהלת מרו"ח איריס שטרק שסיימה את תפקידה כיו"ר המנהלת, אותו עשתה בהתנדבות בשבע השנים האחרונות. הארוע נפתח בטקס התייחדות עם זכרו של בני סלע ז"ל, יו"ר הפועל פתח תקווה שנפטר במפתיע לפני כעשרה ימים. ליגת העל לנשים בכדורסל תיפתח ביום שני הקרוב.
24/10/2019
אירוע הפתיחה לעונת המשחקים 2019/2020
אמש קיימה מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל, את אירוע הפתיחה לעונת המשחקים 2019/2020.
האירוע נערך בהשתתפות קבוצות הליגה, ובמעמד יו"ר איגוד הכדורסל עמירם הלוי,  מנהלת ספורט הנשים במשרד התרבות והספורט נורית שרביט, עומרית עדן ינילוב מנכל"ית אתנה, יו"ר איגוד השופטים גוני צחר וטל נתן המנהל המקצועי לכדורסל הנשים באיגוד הכדורסל. האירוע נפתח בהתייחדות עם בני סלע ז"ל, יו"ר הפועל פתח תקווה, הלב והנשמה של המועדון במשך כ-30 שנה, שהלך לעולמו במפתיע לפני כעשרה ימים.

איזי צ'יניאו, חבר דירקטריון המנהלת יו"ר בנות הרצליה עם רו"ח איריס שטרק.
 
במעמד חגיגי זה נפרדה המנהלת מרו"ח איריס שטרק, שסיימה את תפקידה כיו"ר המנהלת בשבע השנים האחרונות. לפני כחודש הודיעה שטרק על החלטתה לפרוש בגלל מחויבויות ציבוריות אחרות שיש לה כנשיאת לשכת רואי החשבון בישראל.
איזי צ'יניאו, חבר דירקטריון המנהלת יו"ר בנות הרצליה בירך את שטרק בשם הקבוצות והעניק לה מגן הוקרה.  בשם מנהלת ליגת העל בירך את שטרק יו"ר האלופה ומחזיקת הגביע נסים רון.


אורה גלזר ועמירם הלוי יו"ר איגוד הכדורסל.

 
בדבריו ציין צ'יניאו:  "לאחר 7 עונות אנו נפרדים מיושבת הראש של הליגה, רו"ח הגברת איריס שטרק. איריס, הותרת חותם משמעותי בכדורסל הנשים. טביעת האצבע שלך ניכרת! 

קבלת לידיך ליגה ששילמה סכומים גבוהים על מנת להיות משודרת בפלטפורמה אינטרנטית בעידן המקטע של הווידיאו ברשת, ליגה שהתדרדרה ל-8 קבוצות חלקן על סף קריסה פיננסית. ליגה שקבוצות שהעפילו מהלאומית מיעטו לממש את העלייה ולא יכלו לקחת בה חלק.התמודדת בתקופת כהונתך עם גזרות חדשות שהעיקרית שבהן הייתה ההחלטה להפסיק את כספי השיווק של הטוטו לליגה בסך-2 מיליון ₪ החלטה שהייתה ממוטטת את הקבוצות והליגה. 

הובלת את הליגה והקבוצות למאבק חסר פשרות, כנגד כוחות פוליטיים ברמה הארצית. עשית זאת בנחישות, בעקשנות, בראיונות רבים מספור לתקשורת אשר הגבירו את המודעות והציפו את הבעיות. גייסת את עורכי הדין קידר וכהנא ומשרדם לייצג את הליגה ואת הקבוצות בהתנדבות מלאה בפני בג"צ. חיברת את השחקניות, ראשי הקבוצות, וצוות המנהלת המסור ובכוחות משותפים הובלת מהפך שבו הגזרות הרעות הולידו את שילוש התקציב של הקבוצות ממועצת ההימורים, נחתם הסכם ל-5 שנים, הכולל תמיכה קבועה בפעולות השיווק של הליגה בסך של כ-מליון וחצי שקלים לעונה. את ערוץ 5 חיברת לשותפות אסטרטגית עם הליגה.


מלאכתנו לא תמה. אנו שמחים שמכבי חיפה הצטרפה העונה כקבוצה עשירית ומספר קבוצות נוספות מהליגה הלאומית שואפות להצטרף אלינו בעונה הבאה, אך אנו נאבקים בימים אלו לשמר ולשפר את ההישגים אליהם הובלת, לוודא שהמדינה אשר שוחקת את תקציב כדורסל הנשים תקיים את אשר התחייבה לו בפני בג"צ. את הבסיס להמשך המאבק את יצקת.
מי שיכנס לנעליך, יצטרך להיכנס לנעליים גדולות במיוחד, נעליה של אישה חדה ואסרטיבית, מנהלת שאינה מתקפלת, עומדת על שלה! מנהיגה שעשתה ככל יכולתה לטובת הליגה.


אני רוצה להודות לך בשם הקבוצות, בשם כדורסל הנשים המקצועני, על 7 שנים של התנדבות מלאה ועשייה פורייה.
אנו נאחל לך המשך הצלחה בכל מעשה ידיך, הצלחה בתפקידך כנשיאת לשכת רואי החשבון ואנו תקווה שתמשיכי לסייע לכדורסל הנשים ולעשות לו נפשות בכל מוקדי ומעגלי ההשפעה בהן את נמצאת".
  
מיד לאחר מכן סיכמה שטרק את תקופת כהונתה: "זהו ערב מאד מרגש עבורי. בפתחה של העונה החדשה, ובסיומן של שבע שנים של עשייה כיו"ר ליגת העל לנשים בכדורסל, עשייה  למען הליגה ולמען הקבוצות והשחקניות.
הכל נעשה מכל הלב, בהתנדבות ומתוך אהבה רבה והערכה גדולה לספורט הישראלי בכלל, לספורט הנשים בישראל ולכדורסל הישראלי בפרט. אני בטוחה שיש לכולנו במה להתגאות, שכן הכדורסל הוא ספורט הנשים המוביל בישראל.
עברנו דרך משותפת וארוכה במהלך תקופה זו, מלאת אתגרים ופסגות שיש לכבוש אותם, ולא רק על המגרש. בכדי להבטיח לכן השחקניות, שאתן הלב של הליגה, את השקט והיציבות, שיאפשרו לכן להתרכז בספורט מקצועני ובחתירה והגעה להישגים ספורטיביים. 

מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל הוקמה בשנת 2011 , ועם כניסתי לתפקיד בשלהי 2012 זו הייתה מנהלת צעירה וחדשה. פעלתי קודם כל ליצירת תשתית ניהולית, גיבוש תקנון ופעילות עפ"י מנהל תקין ודוחות כספיים שנתיים. רתמתי את הידע והניסיון שלי כרואת חשבון על מנת לבסס תשתית יציבה.
במשך מספר שנים ניהלנו מאבקים לקבלת תקציב הוגן ושוויוני ולהבטחת היציבות הכלכלית של הליגה, עד להגעתנו לבג"צ (בשנת 2016) , אשר בזכות פסיקתו שונו הקריטריונים והוגדל התקציב לכלל ענפי ספורט הנשים בארץ, וכן שולש תקציב ליגת העל לנשים בכדורסל.

בנוסף, גיבשנו אופק תקציבי במסגרת תוכנית חומש לחמש שנים, שהחלה ב 2017 ועד ל-2021. תוכנית הכוללת חוזה שיווק לתקופה של חמש שנים לפחות, עם "אתנה" בסכום של  כ- 1.1 מיליון ₪ לעונה וחוזה שיווק מתחדש עם המועצה להסדר ההימורים בספורט בשווי של כ- 500,000 ₪ לעונה. 

לא תמיד הכספים מתקבלים בזמן ובמלואם, וזהו מאבק יומיומי ובכל עונה, אבל רוב התקציב מגיע ויש לנו בסיס ויש לנו מסגרת לדרישה מלוא הסכומים, יש לנו גב  כלכלי וגב משפטי של בג"צ וסימנו תקדים בספורט הנשים בישראל. בימים אלה אנו רואים שבזכות פריצת הדרך שלנו ענפי ספורט נוספים כמו כדורגל הנשים, אינם נרתעים וגם נאבקים בבג"צ ומצליחים, ומתבססים על הדרישות שלנו. השינוי נעשה וימשיך להיעשות, אבל זה דורש להמשיך ולדרוש את הזכויות ואת השוויון, כערך יסוד בדמוקרטיה,  כערך עליו אנו מחנכים את הדור הצעיר.

אני גאה בכך שבמהלך התקופה הרחבנו בשנת 2016 את מספר הקבוצות בליגה  משמונה לעשר, , להעלאת המודעות הציבורית, לשילוב הדור הצעיר בפעילות קהילתית ועוד פעילות רבה ומגוונת. בנוסף, חתמנו  חוזה שידורים רב שנתי עם ערוץ הספורט המשדר בשידור ישיר מדי שבוע את משחקי הליגה. למעשה, אנו ליגת הנשים היחידה בישראל שכל משחקיה משודרים באופן קבוע בערוצי הספורט.

אני מאחלת שהליגה תמשיך לפעול על בסיס יציב ועצמאי, שיאפשר התמקדות במקצועיות ספורטיבית, שיבטא את קולן הייחודי של הקבוצות ושחקניות הליגה, וימשיך להצעיד את הליגה קדימה בכל האפיקים – בספורט ובביסוס היציבות הכלכלית".