יוטיוב מנהלת הליגה נשים אינסטגרם מנהלת הליגה נשים מנהלת הליגה נשים פייסבוק
מכבי עירוני רמת גן נווה דוד רמלה הפועל ראשל"צ מכבי אשדוד לכן רמה"ש מכבי בוני בניין רעננה אליצור חולון מכבי הפניקס חיפה בנות הרצליה הפועל בני פתח תקווה

לקראת סדרות חצי גמר הפלייאוף

סדרות חצי גמר הפלייאוף של ליגת אתנה ווינר לנשים בכדורסל יפתחו ביום חמישי, 21.3.2019, בהשתתפות 4 הגדולות של הליגה – מכבי בן בנות אשדוד, אליצור חולון, אליצור נווה דוד רמלה ומכבי רמת חן/בליך. המשחקים ייערכו בשיטת הטוב מחמישה והמנצחות יעפילו לסדרת הגמר בו תיקבע האלופה.
19/03/2019
לקראת סדרות חצי גמר הפלייאוף
 
סדרות חצי גמר הפלייאוף של ליגת אתנה ווינר לנשים בכדורסל יפתחו ביום חמישי, 21.3.2019, בהשתתפות 4 הגדולות של הליגה – מכבי בן בנות אשדוד, אליצור חולון, אליצור נווה דוד רמלה ומכבי רמת חן/בליך. המשחקים ייערכו בשיטת הטוב מחמישה והמנצחות יעפילו לסדרת הגמר בו תיקבע האלופה.ביום חמישי יערכו משחקי הסיבוב הראשון: מכבי בן בנות אשדוד – מכבי רמת חן/בליך (18:10, שידור ישיר בערוץ 5 פלוס), אליצור חולון – אליצור נווה דוד רמלה (20:00).
לקראת סדרות חצי גמר הפלייאוף, ערכה מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל מסיבת עיתונאים בהשתתפות המאמנים וקפטניות הקבוצות.רו"ח איריס שטרק, יו"ר מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל, פתחה ואמרה: "אני שמחה לראות אתכם כאן, במסיבת העיתונאים לכבוד הכניסה של ליגת אתנה ווינר לנשים בכדורסל לישורת האחרונה של עונת המשחקים 2018/2019", אך יחד עם דברי הברכה היא הביעה שטרק דאגה עמוקה לאור הקשיים התקציביים.

שטרק: "איננו יכולים להתעלם מהקשיים הכספיים שעברנו בעונה זו, ולצערי מדובר בעניין שחוזר מדי שנה. אנחנו מתכנסים היום לקראת סדרת חצי גמר הפליאוף, רגע לפני סיום העונה, ורק לפני יומיים קיבלנו ממשרד התרבות והספורט טיוטה ראשונה להסכם השיווק עם אתנה, אשר הייתה מחויבת לחתום על ההסכם ולהעביר למנהלת סכום של 900 אלף ₪ כבר בתחילת העונה, כפי שמתבצע מול ליגות הגברים הבכירות".

"מדובר בתקציב שאמור לשמש את המנהלת לצורך הבסיסי ביותר של הפעלת הליגה. מצער מאד שגם אחרי שמשרד הספורט התחייב בפני בג"צ לתקן את האפליה המגדרית בענפי הכדור, עדיין היחס לכדורסל הנשים מזלזל ומדי שנה אני מתאכזבת וגם מתביישת, שספורט הנשים המקצועני צריך לרדוף אחרי התקציבים הזעומים שמגיעים לו מהמדינה. בהקשר זה, אני רוצה לחזק את ידי כל קבוצות הליגה, שכתוצאה מהעיכוב בהעברת הכספים נקלעו השנה למשבר תזרימי לא פשוט, ולמרות זאת מצליחות כל אחת, בתושייה רבה ובנחישות, להחזיק מעמד לעמוד בהתחייבויות וגם להעמיד קבוצות כדורסל איכותיות, ברמה הגבוהה ביותר. אני מזמינה את הציבור לבוא וליהנות השנה ממשחקי סדרות חצי הגמר והגמר ומחוויה של כדורסל נשים איכותית ומהנה". 

גלעד כץ.

גלעד כץ, מאמן מכבי בן בנות אשדוד: "הגעתי לאשדוד במחזור השביעי, אחרי שהיה בה מאמן יוצא מהכלל, עדן ענבר, שעשה עבודה יוצאת מהכלל, ותודה לרמת השרון אותה עזבתי לאחר 3 מחזורים. קיבלתי קבוצה שלא הכרתי, הגעתי למועדון שגליתי בו אנשים כמו טלי ואורי שעושים עבודה מעל ומעבר כדי לחזק את הקבוצה.
עם הגעתי, בשבוע הראשון טיה פרסלי נפצעה וסיימה את העונה. דניאל אדאמס היתה עם חום והפסדנו לראשון לציון בהארכה. ואז הכוכבת הגדולה של הכדורסל הישראלי, שי דורון, הגיעה וחיברה את הקבוצה יחד עם ליסה וירדן לקבוצה חזקה, נחושה ומגובשת שלא מוותרת. עברנו שני משברים לא פשוטים גם בגביע וגם מול אליצור חולון בבית. ידענו להתאושש, להיות ביחד, להיכנס לרצף ניצחונות ולהגיע לפלייאוף בכושר טוב. אנחנו לא מוותרים. אנחנו נחושים וסומכים אחד על השני. הרבה זמן לא ראיתי כזה חדר הלבשה כמו שיש לנו ואני גאה בקבוצה".

שי דורון, קפטנית מכבי בן בנות אשדוד: "גם אני הצטרפתי באמצע העונה ופגשתי מאמן חדש שלא הכרתי. אני מאד גאה בדרך שלנו. הגעתי לאשדוד באמצע הליגה.היינו אנדר דוג, בטח מול רמת חן שניצחנו אותה, כמה פעמים השנה. בנינו משהו טוב. רואים את התהליך ואיך שהקבוצה התחברה וזה מה שייתן לנו את הדחיפה קדימה. אני משחקת הרבה שנים ומזמן לא הרגשתי ככה בחדר הלבשה. זה מעיד על כל אחת מהבנות בקבוצה ועל כך שבאנו לזכות באליפות ונעשה הכל לעשות את זה".


 
שירה העליון, מאמנת מכבי רמת חן/בליך: "גם אני הצטרפתי לרמת חן אחרי שלא בניתי את הקבוצה. התחלנו דרך לא פשוטה, הגענו לגמר הגביע והפסדנו ומאז המומנטום היה פחות בצד שלנו ונראינו לא כמו שרצינו להראות.  לשמחתי היו לנו 10 ימים לעבוד. עשינו כמה שינויים. דיברנו על הדברים ותהיה סדרה מעניינת. אשדוד סיימה ראשונה ונראית מצוין אבל אם נבוא מחוברות ומפוקסות נראה את היכולת שלנו מתחילת העונה כשהגעתי. תהיה סדרה צמודה ומרתקת וחובת ההוכחה עלינו:.

נעמה שפיר, קפטנית מכבי רמת חן/בליך: ""בשבועות האחרונים היתה לנו תקופה פחות טובה עם מה שהתחיל בגמר הגביע. אנחנו זוכרות את הטעם המר שהיה אחרי המשחק הזה ושנתן לנו מוטיבציה לאימונים, לעבוד קשה ולהראות שאנחנו יכולות לעשות יותר טוב ולהגיע מוכנות לסדרה. אנו מכירות את אשדוד ואת המסורת ונעשה הכל על המגרש כדי לעבור את הסדרה הזו. מאד מאמינה בקבוצה ו-10 הימים האחרונים היו מצוינים לנו להתאסף ביחד. עכשיו הכל נקי. מתחילים מ-0:0 וכל משחק חשוב".

רועי איזנברג, מאמן אליצור חולון: "שמחים להיות שנה שלשית ברציפות במעמד הזה של חצאי גמר הפלייאוף. עברנו עונה טוב. תוצאות טובות. חדר ההלבשה שלנו הוא הדבר המרכזי שעזר לנו להגיע  לאן שהגענו, למרות שעברנו פציעות ופחות דיברנו על זה. אנחנו יחסית קצרים אבל השנה, בניגוד לשנים קודמות רוב הסגלים הם קצרים ואנחנו נצטרך להמשיך עם מה שהביא אותנו עד לכאן. כל שנה אנו עושים התקדמות ואנו מקבלים את רמלה שזו קבוצה שלא נשברת. אני מקווה שהעובדה שהם זכו בתואר אחד השנה ייתן לנו דרייב. כל המשחקים שלנו מול רמלה השנה היו טובים והולכת להיות, באולם החדש שלנו, אווירה מחשמלת. חווית כדורסל שבדרך כלל לא רואים בכדורסל הנשים".לימור פלג, קפטנית אליצור חולון: "השנה יהיו סדרות יותר צמודות. אני לא ממעיטה בערכנו, למרות שרמלה שלטו ברוב העונה וזכו בגביע. אנחנו יכולות לתת פייט בסדרה הזו למרות שאנחנו קצרות. אני מאמינה בקבוצה וביכולת שלנו ויהיה מעניין".

אלי רבי, מאמן אליצור נווה דוד רמלה: "אנחנו שמחים שהגענו לפלייאוף. מבחינתי הגענו לסדרה קצת על הגחון כי היה לנו עומס בגביע. הורדנו פרופיל בפלייאוף וגם בשני המשחקים שניצחנו דיי "גנבנו" נגד הרצליה ורמת חן. אנחנו לא מתכוונים להרים ידיים. חולון קבוצה מצוינת ואנו מאמינים בעצמנו. אנחנו אחת הקבוצות שמייצגות עיר ואולי בגלל שזכינו בגביע -הצלחנו להחזיר את המעורבות הקהילתית של העיר והעירייה ואני מקווה להמשכיות. אני מאד תחרותי והולכת להיות סדרת פלייאוף שמחזירה אותי 10-15 שנה אחורה ואי אפשר לצפות תוצאה. אני מקווה, כנציג של רמלה, שנעשה הכי טוב ונסיים הכי גבוה שאפשר. בפן האישי, זו אחת העונות הכי כיפיות שהיו לי עם חומר אנושי והנהלה נהדרת ואני מאד נהנה".
שירן צעירי, קפטנית אליצור נווה דוד רמלה: "תהיה סדרה מעניינת. חולון מצוינת ותמיד היה לנו קשה נגדם. אני חושבת שאחרי הזכייה בגביע היתה ירידת מתח בקבוצה, עייפות פיזית ונפשית. בשבוע האחרון עבדנו קשה ואנחנו חושבות רק על חולון ועל מה שצריך כדי לנצח. גם אצלנו חדר ההלבשה כייפי, נחמד ומצחיק בניצוחו של אלי.